Nieruchomości z regionu

Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości Domy energooszczędne TBS strefa agenta Przeprowadzki KARTON Architekci

Aktualności w nieruchomościach

Zmiany w podatku od spadków i darowizn.

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, przywracając prawo do ulgi mieszkaniowej dla osób zaliczanych do III grupy podatkowej, które umowę o opiekę zawarły przed 2007 r. przed organem gminy, wykonywały ją przez co najmniej dwa lata, a spadkodawca zmarł po 2007 r.

Zmiany w najmie okazjonalnym.

23 listopada 2013 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. poz. 1304). Ustawa oprócz zasad działania programu „Mieszkanie dla Młodych” zawiera także przepisy umożliwiające stosowanie formuły najmu okazjonalnego przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. 
Zapoznaj się.

Prezydent podpisał ustawę o „MdM”
Prezydent złożył podpis pod ustawą określającą zasady programu „Mieszkanie dla Młodych”. To oznacza, że od 1 stycznia 2014 r. program wejdzie w życie. 
Przeczytaj więcej.

Księgi wieczyste w internecie.
Faktyczna realizacja podstawowej zasady jawności ksiąg wieczystych jest głównym założeniem nowej ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Nowe prawo, już z prezydenckim podpisem, umożliwi łatwiejszy, szybszy i tańszy dostęp do ksiąg wieczystych. Zmiany zaczną obowiązywać w lipcu 2014 roku.
Docelowo nowelizacja ustawy o księgach wieczystych zakłada prowadzenie ksiąg wieczystych wyłącznie w formie elektronicznej. System informatyczny ma wyeliminować obrót papierowy w zakresie spraw wieczysto- księgowych.

 

Nowe wnioski o pozwolenie na budowę.
Od 4 września 2013r. obowiązuje nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, z 7 sierpnia br., w sprawie składania wniosków o pozwolenia na budowę. Rząd wprowadził zmiany w zakresie wzorów następujących dokumentów: oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane, wniosku o pozwolenie na budowę oraz decyzji o zezwoleniu na rozpoczęcie prac budowlanych. Nowe przepisy prawne określają dokładną listę formalności, których wypełnienia urzędnicy mogą wymagać od inwestora. .

Czytaj całość artykułu.

 

 

KeBeC.PLStatystyki zbiorcze na stronę

NASI PARTNERZY:

                

 

Domy energooszczędne - Informacje

OFERTA DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH GM. MICHAŁOWICE * NIEPOŁOMICE * SPRAWDŹ TUTAJ! OFERTA DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH GM. MICHAŁOWICE * NIEPOŁOMICE * SPRAWDŹ TUTAJ!.


Dopłata na budownictwo energooszczędne.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dopłaca budującym domy energooszczędne lub pasywne. Na domy energooszczędne dopłata wynosi  tys. zł, na budowę domu pasywnego - 50 tys. zł.

30

Aby uzyskać dopłatę w domu pasywnym zużycie energii potrzebnej do jego ogrzania nie może przekroczyć 15 kWh na m kw. w ciągu roku. Dla porównania dom budowany w technologii tradycyjnej i spełniający obowiązujące w Polsce normy, zużywa nawet 105 kWh na metr. W budynku pasywnym dużą część zapotrzebowania na ciepło pokrywają pasywne źródła, czyli urządzenia gospodarstwa domowego, ciepło odzyskiwane z ziemi, wody lub powietrza, a takze energia słoneczna.
Podstawą jest jednak gruba i szczelna wartwa izolacji oraz system wentylacji, który pozwala na wymianę zużytego powietrza z wnętrza niemal bez utraty ciapła. Specjalne okna pozwalają przenikać promieniom słonecznym do wnętrza domu i bardzo skutecznie ograniczają straty ciepła na zewnątrz. Ważne jest również samo usytuowanie budynku. Istotą jest maksymalne wykorzystanie nasłonecznienia terenu.

 

Zgodnie z unijną dyrektywą od 2020r. domy pasywne mają być w Polsce standardem.
Znawcy tematu uważają, że w porównaniu z budynkiem pasywnym, dom energooszczędny  jest tańszy i bezpieczniejszy. Za dom energooszczędny uważa sie budynek, w którym zapotrzebowanie na energię nie przekracza 40 kWh na m kw. rocznie. W sytuacji drożejącej energii cieplnej, taka norma to minimum dla każdego inwestora, dla którego ważne są nie tylko koszty budowy, ale także eksploatacja.

 

STANDARD WYKOŃCZENiA DOMU JEDNORODZiNNEGO
OFERTA GM.
MiCHAŁOWiCE i NiEPOŁOMiCE

 

Dom dla każdego.
Ekologiczne domy z działką w cenie mieszkania!

Wyposażenie opcjonalne domów energooszczędnych. SPRAWDŹ tutaj.

Zapoznaj się z ofertą! OSIEDLE DOMÓW W GMINIE MICHAŁOWICE.
Rzut i przekrój domu.

Rzuty parteru sprawdź również tutaj.

1. BUDYNEK

- Posadowienie na izolowanej żelbetowej płycie fundamentowej termo-aktywnej,
- Ściany zewnętrzne: monolityczna samonośna konstrukcja z monobloków ze spienionego polistyrenu,
- Ściany czołowe i między budynkowe murowane z betonu komórkowego ocieplone od zewnątrz styropianem,
- Dach kryty blachą nisko profilowaną wraz z obróbkami blacharskimi i rynnami,
- Zestawy okienne energooszczędne trój-szybowe,
- Drzwi zewnętrzne wejściowe do budynku
- Ścianki działowe w zabudowie lekkiej z G-K,
- Sufity podwieszone G-K w części centralnej domu,
- Tynki wewnętrzne G-K na podkładzie,
- Elewacja tynk cienkowarstwowy na siatce z włókna szklanego zatopionego w zaprawie klejowej,
- Instalacja wodno-kanalizacyjna bez białego montażu,
- Instalacja elektryczna wraz osprzętem,
- Instalacja przewodów wentylacji mechanicznej wraz z systemem rekuperacji,
- Ogrzewanie elektryczne wraz z grzejnikami i bojlerem ciepłej wody użytkowej, *
- Przygotowane trasy pod instalacje słaboprądową,

* opcjonalnie pompa ciepła VIESSMANN VITOCAL 200-S z ogrzewaniem podłogowym oraz zasobnikiem ciepłej wody użytkowej za dodatkową opłatą:
- powierzchnia użytkowa domu ok.100m2 : 30 000 zł netto
- powierzchnia użytkowa domu 120-200m2: 35 000 zł netto

2. DZIAŁKA

- Dwa miejsca postojowe dla samochodów osobowych w systemie zielonej kraty
- Wybrukowane dojście do budynku,
- Niwelacja i obsiew trawą terenu działki,
- Taras wyłożony deską tarasową,
- Opaska żwirowa wokół budynku,
- Przyłącze elektryczne i wodne,
- Ekologiczna oczyszczalnia ścieków (nie dotyczy Niepołomic),

3. TERENY WSPÓLNE

- Wjazd i ciągi pieszo-jezdne osiedla utwardzone ,
- Altanka śmietnikowa (nie dotyczy Niepołomic),
- Ogrodzenie terenu osiedla (nie dotyczy Niepołomic),
- Urządzona zieleń,
- Plac zabaw (nie dotyczy Niepołomic)

EKONOMIA I EKOLOGIA

Pompa ciepła Vitocal 200-S ekonomicznie wykorzystuje ciepło z otaczającego nas powietrza. Nadaje się zarówno do obiektów nowych, jak i modernizowanych. Można ją bez problemu łączyć z istniejącymi urządzeniami i systemami grzewczymi.

 

 

W wyposażeniu każdego domu proponujemy pompy ciepła firmy Viessmann - pompa ciepła typu powietrze woda oraz odpowiedni system rekuperacji (wentylacji) powietrza.

Jeżeli poszukujesz domu, nowoczesnego, ekonomicznego, energooszczędnego i funkcjonalnego, to wszystko znajdziesz w naszej ofercie. Nasze produkty łączą w sobie nowatorską technologię ze znikomymi kosztami utrzymania w porównaniu do budynków wykonanych w tradycyjnych technikach budowlanych. Dodatkowo to wszystko udało nam się zawrzeć w atrakcyjnej i nowoczesnej formie budynku. Oferujemy Państwu sprzedaż energooszczędnych budynków zrealizowanych w najnowszej technologii, w których wskaźnik zużycia energii na potrzeby ogrzewania wynosi poniżej 50kWh/m2/rok. Wskaźnik ten w budownictwie tradycyjnym oscyluje w granicach 100-120 kWh/m2/rok.

 

 

PODSTAWOWE ZALETY DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH:

Duża wytrzymałość konstrukcyjna,
Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne,
Niskie koszty eksploatacji.

KONTAKT: tel. 605 785 757

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem