Nieruchomości z regionu

Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości Domy energooszczędne TBS strefa agenta Przeprowadzki KARTON Architekci

Aktualności w nieruchomościach

Zmiany w podatku od spadków i darowizn.

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, przywracając prawo do ulgi mieszkaniowej dla osób zaliczanych do III grupy podatkowej, które umowę o opiekę zawarły przed 2007 r. przed organem gminy, wykonywały ją przez co najmniej dwa lata, a spadkodawca zmarł po 2007 r.

Zmiany w najmie okazjonalnym.

23 listopada 2013 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. poz. 1304). Ustawa oprócz zasad działania programu „Mieszkanie dla Młodych” zawiera także przepisy umożliwiające stosowanie formuły najmu okazjonalnego przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. 
Zapoznaj się.

Prezydent podpisał ustawę o „MdM”
Prezydent złożył podpis pod ustawą określającą zasady programu „Mieszkanie dla Młodych”. To oznacza, że od 1 stycznia 2014 r. program wejdzie w życie. 
Przeczytaj więcej.

Księgi wieczyste w internecie.
Faktyczna realizacja podstawowej zasady jawności ksiąg wieczystych jest głównym założeniem nowej ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Nowe prawo, już z prezydenckim podpisem, umożliwi łatwiejszy, szybszy i tańszy dostęp do ksiąg wieczystych. Zmiany zaczną obowiązywać w lipcu 2014 roku.
Docelowo nowelizacja ustawy o księgach wieczystych zakłada prowadzenie ksiąg wieczystych wyłącznie w formie elektronicznej. System informatyczny ma wyeliminować obrót papierowy w zakresie spraw wieczysto- księgowych.

 

Nowe wnioski o pozwolenie na budowę.
Od 4 września 2013r. obowiązuje nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, z 7 sierpnia br., w sprawie składania wniosków o pozwolenia na budowę. Rząd wprowadził zmiany w zakresie wzorów następujących dokumentów: oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane, wniosku o pozwolenie na budowę oraz decyzji o zezwoleniu na rozpoczęcie prac budowlanych. Nowe przepisy prawne określają dokładną listę formalności, których wypełnienia urzędnicy mogą wymagać od inwestora. .

Czytaj całość artykułu.

 

 

KeBeC.PLStatystyki zbiorcze na stronę

NASI PARTNERZY:

                

 

Kredyty

KeBeC.PL NIERUCHOMOŚCI KSIĘGOWOŚĆ współpracuje z jedną z największych firm doradztwa finansowego w Polsce Dom Kredytowy NOTUS S.A. Doradcy kredytowi DK NOTUS oferują produkty z ponad dwudziestu pięciu banków.


PODSTAWOWE POJĘCIA:

Marża - nie zmienia się przez cały okres kredytowania i jest jednym z elementów oprocentowania kredytu obok stawki WIBOR, EUROIBOR, ewentualnie LIBOR - w zależności od waluty. Kredyty udzielane w PLN opartę są o stawkę WIBOR 3 lub 6 miesięczną.

WIBOR / EURIBOR oprocentowanie (w zależności od waluty) po jakim banki pożyczaja sobie pieniądze nawzajem.

Prowizja banku - jednorazowa opłata za udzielenie kredytu, często jej wysokośc określona jest jako 1-3% wysokości udzielonego kredytu/pożyczki.

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - opłata za brak minimalnego wkładu własnego ponoszona do chwili, aż saldo kredytu obniży się do wymaganego przez bank poziomu, zazwyczaj jest to 80% wartości nieruchomości.

Ubezpieczenie pomostowe - ubezpieczenie opłacane przez kredytobiorcę do momentu wpisu praw banku - kredytodawcy do księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu/pożyczki.

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna - kredyt z definicji udzielany jest na określony cel, pożyczkę natomiast klient może zaciągnąć na cel dowolny. Kredyt hipoteczny udzielany jest na zakup nieruchomości. Pożyczka hipoteczna może zostać udzielona na cel określony przez pożyczkobiorcę (często nie związany z finansowaniem zakupu domu/mieszkania lub działk) lecz zabezpieczonej nieruchomością.

Raty malejące, raty równe (annuitety), system spłaty kredytu - w modelu rat malejących pożyczona kwota (kapitał) dzielona jest przez liczbę miesięcy czyli okres kredytowania. Każdego miesiąca kredytobiorca oddaje w racie określoną równą część kapitału plus odsetki, które wraz z topniejąca sumą do spłaty również maleją i stąd malejący charakter raty - taka sama rata kapitałowa i malejąca odsetkowa.
Rata równa - z założenia - powinna pozostawać na takim samym poziomie przez cały okres kredytowania (spłaty). Oczywiście w przypadku zmiany marży w cyklach 3 lub 6-cio miesięcznych rata równa ulegać będzie rownież w tych okresach zmianie. Na początku okresu spłaty rata kredytu składająca się z kapitału i odsetek rozłożna jest w taki sposób, że klient przede wszystkim spłaca odsetki i małą część kapitału. Proporcje te zmieniają się wraz z okresem spłaty. Pod koniec spłaty kredytu (przy odsetkach annuitetowych) w minimalnej części spłacana jest rata odsetkowa, przede wszystkim spłatacany jest kapitał.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług Domu Kredytowego Notus?

Ani grosza więcej...
Korzystanie z usług doradców jest bezpłatne. To żelazna zasada. Ale to nie wszystko. Jeśli zdecydujecie się Państwo zaciągać kredyt hipoteczny za pośrednictwem naszej firmy, wszelkie opłaty i prowizje będą tej samej wysokości, jak przy podpisywaniu umów bezpośrednio z bankami. Co więcej, DK NOTUS ma możliwość negocjowania indywidualnych warunków kredytu dla swoich klientów. 

Dowolna pora i czas spotkania
Współpraca z DK NOTUS to oszczędność czasu. Doradca spotka się z Państwem w dogodnej dla Was porze i miejscu dzięki czemu zaoszczędzicie cenny czas. Spotkanie, po wcześniejszym umówieniu, może odbyć się również u Państwa w domu, biurze lub innym, dowolnym miejscu. 

Doradzamy obiektywnie
DK NOTUS nie jest związana kapitałowo z jakąkolwiek instytucją finansową. Dlatego doradztwo jest obiektywne. Jeśli polecamy klientowi jakiś bank, wiemy po prostu, że jego oferta jest dla klienta najlepsza i optymalna. Naszych sugestii nie musimy się nigdy wstydzić. 

Indywidualna opieka
Nasi doradcy mają wieloletnie doświadczenie w kontaktach z bankami, wiedząc po prostu na co należy zwrócić uwagę, jakie dokumenty przygotować. Dzięki indywidualnej opiece doradcy oraz utrzymywaniu bardzo dobrych relacji z bankami szybko i skutecznie otrzymają Państwo pozytywnie rozpatrzony wniosek kredytowy i staną się właścicielami swojej nieruchomości. 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem