Nieruchomości z regionu

Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości Domy energooszczędne TBS strefa agenta Przeprowadzki KARTON Architekci

Aktualności w nieruchomościach

Zmiany w podatku od spadków i darowizn.

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, przywracając prawo do ulgi mieszkaniowej dla osób zaliczanych do III grupy podatkowej, które umowę o opiekę zawarły przed 2007 r. przed organem gminy, wykonywały ją przez co najmniej dwa lata, a spadkodawca zmarł po 2007 r.

Zmiany w najmie okazjonalnym.

23 listopada 2013 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. poz. 1304). Ustawa oprócz zasad działania programu „Mieszkanie dla Młodych” zawiera także przepisy umożliwiające stosowanie formuły najmu okazjonalnego przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. 
Zapoznaj się.

Prezydent podpisał ustawę o „MdM”
Prezydent złożył podpis pod ustawą określającą zasady programu „Mieszkanie dla Młodych”. To oznacza, że od 1 stycznia 2014 r. program wejdzie w życie. 
Przeczytaj więcej.

Księgi wieczyste w internecie.
Faktyczna realizacja podstawowej zasady jawności ksiąg wieczystych jest głównym założeniem nowej ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Nowe prawo, już z prezydenckim podpisem, umożliwi łatwiejszy, szybszy i tańszy dostęp do ksiąg wieczystych. Zmiany zaczną obowiązywać w lipcu 2014 roku.
Docelowo nowelizacja ustawy o księgach wieczystych zakłada prowadzenie ksiąg wieczystych wyłącznie w formie elektronicznej. System informatyczny ma wyeliminować obrót papierowy w zakresie spraw wieczysto- księgowych.

 

Nowe wnioski o pozwolenie na budowę.
Od 4 września 2013r. obowiązuje nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, z 7 sierpnia br., w sprawie składania wniosków o pozwolenia na budowę. Rząd wprowadził zmiany w zakresie wzorów następujących dokumentów: oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane, wniosku o pozwolenie na budowę oraz decyzji o zezwoleniu na rozpoczęcie prac budowlanych. Nowe przepisy prawne określają dokładną listę formalności, których wypełnienia urzędnicy mogą wymagać od inwestora. .

Czytaj całość artykułu.

 

 

KeBeC.PLStatystyki zbiorcze na stronę

NASI PARTNERZY:

                

 

vir_listalng_-_pokojowe 1 - 3 z 3

KBC-MW-1232

KBC-MW-1232, Mieszkanie na wynajem, Kraków, Bronowice

Mieszkanie na wynajem,
Kraków
Bronowice

Pow. całkowita [m2]: 58.50

Ilość pokoi: 2

Piętro: 6p

DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, jasne, przestronne i wyposażone mieszkanie 2-pokojowe o powierzchni ok. 58,5m2! Czynsz: 2100 zł + media Mieszkanie zlokalizowane jest w centrum Bronowic, na 6 piętrze w 9-piętrowym bloku z 2002 roku z...

Czynsz: 2 100 PLN

KBC-MW-1205

KBC-MW-1205, Mieszkanie na wynajem, Kraków, Prądnik Biały

Mieszkanie na wynajem,
Kraków
Prądnik Biały

Pow. całkowita [m2]: 46.78

Ilość pokoi: 2

Piętro: 2p

DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-POKOJOWE Z BALKONEM O POW. 46,78 M² POŁOŻONE NA 2 PIĘTRZE W 6-PIĘTROWYM APARTAMENTOWCU z roku 2009r. położone przy ul. Kluczborskiej. CZYNSZ 2000 ZŁ plus media. Mieszkanie składa się z: - przedpokoju...

Czynsz: 2 000 PLN

KBC-MW-995

KBC-MW-995, Mieszkanie na wynajem, Kraków, Bronowice

Mieszkanie na wynajem,
Kraków
Bronowice

Pow. całkowita [m2]: 80.00

Ilość pokoi: 2

Piętro: 3p

OFERUJEMY PAŃSTWU WYNAJEM luksusowego apartamentu o pow. 80 m2. Mieszkanie położone w Krakowie, budynek  Salwator Tower. Mieszkanie składa się z przestronnego holu, kuchni połączonej z dużym salonem, 2 sypialni, 2 łazienek WC i...

Czynsz: 3 900 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem